Rosalie Ovelleen

Goto down

Rosalie Ovelleen

Příspěvek pro Rosalie Ovelleen za Fri Mar 29, 2013 6:48 pm

„This time I'm gonna be stronger,
I'm not giving in.. not giving in“


~Jméno/Příjmení~
Rosalie Ovelleen
~Přezdívka~
Rose
~Pohlaví~
Žena
~Věk~
19
~Země~
Španělsko

~Sen/Cíl~
Rose nemá sen, Rose má rovnou cíl. Jejím cílem je žít život naplno, užívat si každý den a nepromarnit ze svého života ani jednu chvíli. Jejím cílem je zůstat svá a nikdy se kvůli nikomu ani ničemu neměnit.
~CHARAKTER~

Rose, jak jí jen popsat. Její charakter, je to obzvlášť náročné, protože tohle je prostě hrozná hříčka přírody. Nevyzpytatelná, vždycky má něco za lubem, kypí energií a nápady. Vždy s dobrou náladou, kterou šíří dál a dál stejně jako energii. S Rose se člověk nikdy nenudí, doopravdy ne. Přijdete si občas jako na horské dráze, jednou nahoře, jednou dole, ale pořád stejně vysmátí jako na začátku! Takhle by se dala shrnout její povaha. Je to optimista, zatvrzelý sangvinik, který ještě naivně věří v lidskou čest a v dobrotu lidských srdcí. Tuhle holku nemůžete mít neradi, se všemi vychází, s nikým moc problémů nemívá, maximálně tak s učiteli. Rose je totiž rebel, obrovský. Nechová se vůbec jako devatenáctiletá puberťačka, ale spíš puberťák. Jako kluk v holčičím těle, je to způsobené její minulostí, ale ona doopravdy tropí blbosti, z ničeho si nic nedělá, tak trochu i napůl flegmatik. Je jí jedno, co se stane jí, ale pro přátele je ochotná obětovat naprosto cokoliv. Je to nadšený sportovec, prvotřídní flákač a takové to nešikovné trdlo. Lidi jí většinou říkají, že blondýna se pozná, ale nechtějte Rose naštvat! Je to holka, co se nebojí otevřeného střetnutí. Upřímná, nemusíte se u ní obávat přetvářky či lží, řekne, co se jí nelíbí a pěkně rovnou od plic. Odmalička si spíš víc rozumí s kluky než s holkami, s nimi vždycky tropila nejvíc blbostí. Můžete se Rose svěřit, tajemství jsou u ní dobře střežená. Důvěra, pevná přátelská pouta, to jsou věci, kterých si Rose nejvíc ze všeho cení. Ale co se týká lásky, je to takový nesmělý trouba, který není schopen se k něčemu odhodlal a naopak ani by si ničeho nevšimnul, kdyby to měl rovnou před nosem. Lidé o ní říkají spoustu věcí, ale ona všechno to ignoruje. Žije si tak, jak chce ona, podle vlastních pravidel, nemyslí na zítřek, užívá si dnešek. Taková ona je, kamarádka do deště, holka do nepohody. Někdo, kdo tu bude vždycky, aby lidem pomohl. Je strašně obětavá, ale to se jí může lecky vymstít.
Mezi špatné vlastnosti Rose patří jednoznačně její lehkovážnost, to, že je moc důvěřivá, obětavost, dobrosrdečnost, věci, kterých lidé rádi využívají a tak s ní nevědomky manipulují. Dá se s ní manipulovat snadno, protože je hrozně naivní.

~Oblíbené~
Rose má ráda šíleně moc věcí! Mezi ty hlavní se řadí hlavně jídlo! Je to děsná popelnice, sní cokoliv, co je prostě dobré! Nějaká štíhlá linie? O tu se nezajímá, prostě se ráda dobře nají. Co říct dál? Má ráda svou rodinu, své přátele. Je jí úchylkou se stal skate, prkno, bez kterého poslední dobou nedá ani ránu. Stejně tak jako muzika, miluje muziku, sice na nic nehraje, ale bez Mp3ky v uších by nedala ani ránu! Stejně tak miluje běh a jakékoliv sporty.
Má ráda společnost, smích a hlavně zábavu! Pořád se občas vrací k dětským létům a na pouť nedá dopustit.

~Neoblíbené~
Věcí, co Rose ráda nemá, je rapidně míň! Nemá ráda hlavně svoje jméno, Rosalie, řekněte jí tak a hned vás ne zrovna mile opraví. Dál nemá ráda lži a nedůvěru, to doopravdy nesnáší. Potom nemá ráda agresivní, cholerické lidi. Nikdy je nechápala, že se naštvou kvůli blbosti, že vyletí skoro bez důvodu. No a co dál? Jo, nesnáší nakupování a nudu, asi by zulíbala toho, kdo by vymyslel, jak tu mrchu zničit!

~PŘÍBĚH~

„Pokračujem dál už jsou rozdaný karty,
každý ráno, RESTARTY..“


Rose se narodila na podzim, někdy začátkem listopadu. V jeden vcelku neobvykle chladný den, kdy se lidem nechtělo dělat nic jiného než se někde flákat, nejlépe doma, v teple. Nedala se nikdy považovat za plánované dítě, ale když už na ten svět přišla, všichni měli radost a radostně a hlavně pořádně její narození oslavili a zapili, což se neobešlo bez ranní kocoviny a vřískání malého batolete ve 3 ráno jim tu migrénu moc nezlepšilo. No co, museli se s tím smířit, ona za to nemohla!
Rose měla a doteď má tu nejlepší rodinu, jakou si kdy mohla přát. Otce Raye, horlivého, charismatického s pravou španělskou krví, zatímco matku Jane, která pochází z chladnějších kontinentů, z Dánska. Po Jane Rose podědila snad všechno, světlé vlasy, světlé oči, světlou pleť i postavu, Jane byla vždycky paní domu, rázná, ale vždy si zachovávala ladnost dámy, což se s charakterem Rose už moc neztotožňovalo. Jako kdyby jí z oka vypadla, ale to se o dalších členech rodiny říct nedalo. Rodina Ovelleenových byla a doteď je hrozně početná. Rose má 6 sourozenců, z toho jsou všichni starší a všichni jsou to kluci a každý do jednoho je jiný, ačkoliv vzhledem byste je těžko rozeznávaly, jsou to snědí Španělé s úsměvem na rtech, strašně hyperaktivní a občas pěkní hajzlíci. A právě od nich Rose pochytila snad to nejhorší, co mohla!
Víte, Jane byla doopravdy ráda, že konečně se jí narodila holčička, už si plánovala, jak z ní vyroste dáma hodná jejich rodiny a že jednou nebude dělat problémy jako ta partička těch neposedů před ní. Že jí bude pomáhat, bude moct nosit šatičky, bude se moct zdobit, no.. to ses bohužel maminko šeredně spletla!

„Můžeš bejt andílek všem dělat jenom radost,
nebo se přidej k nám a řekni všemu dost!“


Rose jako malá nebývala takový rebel, jako je teď. Byla hodná, milá, naprosto poslušná, co vždycky všem a se vším ochotně pomáhala. Ale když začala růst, tak ve věku osmi let, všechno se změnilo. Nastoupila do první třídy, její mamce už dávno skončila mateřská, a jelikož rodiče často pracovali v zahraničí a přes noc nebyli doma, o malou Rose se muselo postarat šest jejích velkých bratrů a však musíte vědět, jak to dopadlo, šest chlapů a prvňáček? To víte, že jí začaly ukazovat svět z tý jiný stránky!
Rose by ráda nosila šaty, ale jakmile si je nasadila, bráchové se jí začali smát, a když s nimi lítala všude možně, šaty jí akorát zpomalovali. A tak je odložila, namísto panenek v rukou držela autíčka, bráchové byli to, co ji naučili jezdit na kole, co ji naučili, že namísto aerobiku může dělat zajímavější věci, jako basketbal a fotbal. A Rose je poslouchala, běhala za nimi všude jako ocásek. V téhle době se také zrodila její Persona, protože začala potlačovat holčičí chování a chovat se spíš jako rebel, obdobně jako její bráchové. Namísto lodiček si oblíbila tenisky, namísto šatů tepláky a kraťasy a namísto výstřihů vytahaná trička jejich oblíbených kapel, a že jich bylo! Ta holka začala rok od roku vlčit, rodičům se to nelíbilo, no jejím bratrům naopak ano! Rádi se svou ségrou tropili lumpárny! Mít 6 bratrů je výhoda, nikdo si na vás netroufne! Někdo se na ní jen křivě podíval a její bratři, jako horda bodyguardů jí stála za zády, nevěděla, co bude dělat, když tu nebudou, ale i na tohle její sourozenci mysleli a začali ji učit, co to pravý život je, sudali jí růžové brýle a naučili jí, jak v téhle džungli zvané život, přežít.
Jak už to tak bývá.. Přišly první problémy, Rose začala flákat školu, což už rodiče museli zakročit. A právě včas, Rose se ještě dala do sebe a stačila si dobré známky včas uhlídat. Neobešlo se to bez nějaké té poznámky, ale Rose nadevšechno na světě respektovala své rodiče a udělala by pro ně cokoliv, proto se ve škole snažila excelovat, a že se jí to dařilo, i když jak v čem, matematika byla kamenem úrazu. Ale když přišla ze školy domů, první, co udělala, bylo, že vzala míč, kolo a Skate a vypadla někam ven, tropit se svými bratry zase lumpárny! Oni byli ti, co jí naučili užívat si života, co jí naučily pamatovat si každý moment, žít pro krásu okamžiku! To oni jí ukázali, že život je fajn, jen ho musíš umět žít!„Tak pojď s náma do neznáma, je to jen fáma,
že do nebe jdou jenom hodný..“

A Rose neustále rostla, aniž by nějak myslela na budoucnost. Jejími nejlepšími kamarády se stali její bratři a samozřejmě také spoustu kluků, měla jen pár kamarádek, ale díky své povaze si s nimi moc nerozuměla. Namísto nákupů si šla zaběhat, místo nočních večírků a balení kluků si spíš šla zahrát basket. Ale i přesto, pořád to byla v hloubi duše malá holka, holka, která se taky občas zamiluje. A víc než občas a jak už to tak bývá, do života Rose přišla láska. Víte, Rose je holka, co se ničeho nebojí, alespoň těch obvyklých věcí, svoji křehkou část hodně dobře skrývá, ale jakmile se zamiluje, no.. zamilovat se, právě láska, je to, čeho se nejvíc bojí! Je to pro ni ne noční můra, noční můra je, se vůbec před tím klukem vymáčknout! Něco jiného je s kluky hrát basket, berete kluky jako kamarády, ale jakmile vám jeden z nich padne do oka, je těžký udržet si lásku i přátelství. A Rose jednoho takového měla, jmenoval se James, atlet, sportovec, chodil s ní do třídy a odmalička byli nejlepší kamarádi. Ale jak Rose rostla, ve věku těch patnácti si uvědomila, že k Jamesovi cítí něco víc, než jen přátelství. Jenže než se ta holka dokázala vymáčknout nebo snad projevit svou skrytou Personu, o které netušila, přišel kámen úrazu. Jamesovi nabídli stipendium na jiné škole, neváhal, přijal a odstěhoval se. A tím, jak ho neviděla, ztratila nejen přítele, ale i její láska ochladla. Rose se s emocemi vypořádává různě, chvíli jí to žralo, než se rozhodla se přes to přenést a jít dál. Ale kvůli tomu se doteď lásky bojí, bojí se přiznat si něco víc. A čím větší strach má, tím víc se do sebe uzavírá a tím víc, její Daise uvnitř sílí.
Rose se nikdy nezabývala budoucností, jenže někdo nebyl tak nezodpovědný jako ona a to byli hlavně její rodiče. Její bráchové stárli, některý byli už dospělí a žili svůj život a bylo na čase, aby i Rose roztáhla křídla a jala se prozkoumat svět, na vlastní pěst. Bylo nevýhodou mít tolik bratrů, byla tatínkova princezna a ty starosti co o ní měli, byli někdy peklo, proto ji samotnou překvapilo, že když ukončila základku v 16-ti, poslali ji na rok studovat do Anglie, protože Rose sice byla prvotřídní flákač, ale to proto, že jazyková studia jí šla skoro sama. Jejím snem bylo procestovat sen a podívat se do Anglie, v té i dva roky žila, pracovala tam, bydlela, ale nestudovala. Prostě si jen přivydělávala. O dva a půl roku později se vrátila zpátky do Španělska, kde aniž by si vybalila, musela si spíš znovu zabalit! Proč? Rodiče na ní mávali s bílou obálkou, vzali ji na jednu z nejlepších univerzit vůbec. Nechápala proč, přihlášku nepodávala.. Ale potvrzení tam bylo, letenky koupené.. a Rose nikdy nic nehrotila, rozloučila se s rodiči a se svými nepostradatelnými věcmi nasedla do letadla a odletěla. Vstříc nové budoucnosti, novému světu. Jen se těšte, devatenáctiletá Rose vám tam určitě udělá brajgl!

„A pak že... do nebe jdou jenom hodný,
tak se koukni na nás..
A PAK ŽE!“

~Mazlíček~

Věčně věků s Rose cestuje Růženka, Růža, jak jí ráda přezdívá. Zvláštní, že se jmenuje podobně jako ona? Ani ne, to jméno jí dala prostě jen tak, to první, co ji padlo na mysl, když ji viděla. Růža je černá domácí kočka, která je s Rose už pár let. Je strašně náladová a pěkně vychytralá! Ale Rose na ní nedá dopustit, má jí ráda, je to pro ni už další nepostradatelný člen už tak dost početné rodiny Ovelleenových.

~Věci~
Rose moc osobních věcí nevlastní, MP3 přehrávač, Skateboard, boty na běhání, pár CD jejích nejoblíbenějších kapel, tričko na spaní s nápisem All time low a podpisem všech členů! Které dostala od bratrů k 18ti nám a také zlatý náhrdelník od rodičů ve tvaru srdce, který snad nikdy z krku nesundává. Dále peněženka, nutno podotknout že věčně prázdná a nakonec nějaké ty důležité doklady..

~Vzhled a zajímavosti~

Rose je poměrně vysoká a štíhlá dívka. Za svých 175 cm se rozhodně nemusí stydět, stejně jako za 60 kg. Řadí se vzhledem mezi ten průměr, ale přesto něčím vyniká a vyčnívá z řady. Je to dívka s hřívou blonďatých vlasů, a poměrně roztomilým dětským obličejem, s širokým úsměvem, malým nosem, červenými líčky. Jejímu obličeji stejně dominují zelené jiskřivé oči, skrývající za masku nevinnosti nějakou lumpárnu. Na první pohled hodné děvčátko, no to jen na první pohled. Nechová se ani nevypadá jako typická dívka jejímu věku, volná trička, trochu klukovský styl, podpatky v jejím šatníku raději nehledejte! Nenašly byste je, stejně jako upnuté topy, nemá tohle oblečení ráda. Jednoduchost a pohodlnost jsou pro ni přednější. Většinou ji najdete s jednou rukou v kapse a úsměvem na rtech se někde poflakovat. A snad jedinou zajímavostí je tetování s nápisem Believe na pravém předloktí.~BODY~

Síla - Rychlost - Výdrž – Šarm
1 - 1 - 2 - 1

JV - LM - ZH - TP - VP - V(ITR) - S(ITE) - P
2 – 1 – 1 – 3 – 1 - 2 – 2 - 1

PERSONA

,,Žena neví nic jiného, než co chce..."

~Jméno~ Daise
~Pohlaví~ Žena
~Věk~ 19


~CHARAKTER~
Charakter Daise je jednoduchý, je to holka, co přesně ví, co chce. A taky přesně ví, jak to něco získat. Je hrozně ctižádostivá a horlivá. Je to ta pravá holka se vším všudy a v tom pravém smyslu. Ráda balí kluky, ráda flirtuje, ráda si hraje na někoho jiného, slovo plachá nebo nesmělá je jí cizí. Potkat ji, měli byste se držet dál, vždycky dokáže od všech získat to, co chce. Má svoje triky, které ví používat, má patřičné sebevědomí. Miluje nakupování, tisíce bot, které stejně nepotřebuje, laky na nehty, prostě holčičí věci. Za to nechápe, co je to sport a jak to „buranství“ někoho může bavit. Je rozhodně jiná než Rose, je to, co Rose měla původně být, dokud jí životní okolnosti nedonutili tuhle svoji „holčičí“ část v sobě potlačit.

~HISTORIE~
Daise vznikla asi, když bylo Rose 8 let, ne vznikla, uvnitř Rose se prostě začalo tvořit něco, stvořené z potlačení. A asi ve chvíli, kdy se Rose začínala řadit mezi své vrstevníky, ale nikdy mezi ně tak úplně nezapadla, i když se sebevíc snažila. Když Rose máma navlékla do šatů, její sourozenci se jí smáli, proto maličká šaty ze sebe strhla a začala se chovat jako kluk, střeleně, prostě se začala zajímat o jiné věci než o to, jakou kabelku si zítra vezme na party, začala se stávat rebelem a na jiné čase nebyl čas, pořád byla venku.
Daise se tak mohla, poprvé plně objevit až ve chvíli, kdy se Rose poprvé zamilovala. Rose nevěděla, jak si s tím počít, jestli něco říct nebo ne, neuměla se vyjádřit, což Daise, ukrytá a věčně znuděná v jejím nitru, vycítila jako šanci. Jenže než se stačila jakkoliv projevit, Rose láska zase opustila, prostě zmizela, jak se Rose k ničemu nedovážila. Tahle chvíle je totiž jak se zdá jediná, kdy se Rose zase obrací ke své dívčí stránce, a to znamená k Daise. A tak Daise musí zase na svou chvíli čekat, musí zase počkat na chvíli, kdy do života Rose vstoupí nějaký nový chlapec, který nebude jen kamarád. Ale to si teda počká! No nová škola = nový začátek, možná se i dočká.. a nebo taky ne.

~Vzhled a zajímavosti~
Daise vypadá úplně jinak než Rose. Má černé vlasy a jiskřící modré oči. Ale to není jediná odlišnost, už jen postoj, výrazy, pohledy! A samozřejmě také styl oblékání! Styl Daise je výrazný, vysoké boty, podpatky, upnuté trička. To všechno Daise má ráda a nejraději by také nosila.

avatar
Rosalie Ovelleen
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 28. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Rosalie Ovelleen

Příspěvek pro Pineapple princess za Fri Mar 29, 2013 11:15 pm

Další z pěkných životopisů, u kterých se člověk cítí, že je nečte z povinnosti, ale ze zájmu. Což je v tvém případě dobře dvojnásob, protože jinak bych u toho nejspíš usnula.

A když už je v tom životopisu tolik kaštanové, vyfasuješ k němu i kožich podobné barvy.
(Arctos)

avatar
Pineapple princess
Charakters Admin
Charakters Admin

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 31. 10. 12

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru