Magiques - Schopnosti a techniky Eclaira Walkena / Maga

Goto down

Magiques - Schopnosti a techniky Eclaira Walkena / Maga

Příspěvek pro Mr. Walken / Magus za Thu Mar 28, 2013 9:54 pm


Magiques (francúzsky "kúzelníctvo") je v súčasnosti schopnosť údajne jednej z najnebezpečnejších Person a zároveň spôsob boja, ktorým sa vyznačuje muž mnohými pokladaný za najväčšieho nepriateľa univerzity Kampus, Magus. Vzhľadom na charakter už spomenutej Persony, pre ktorú je realitou ona sama a ilúziou chovanie sa Walkena, spočíva v tom, že sa chce doslova predrať na povrch, inými slovami zmeniť ilúziu v realitu. To samo o sebe ale nie je postačujúce vysvetlenie, pretože to by jej možnosti boli prakticky neobmedzené. Pravdou však je, že Eclairovo hranie sa na kúzelníka (táto "detská hra" bola jedinou, ktorú jeho rodičia pripúšťali ako "dostatočne nóbl pre dieťa ich úrovne") ho ako jedna z mála vecí naozaj náramne bavilo, a preto skutočnosť, že sa toho v dospelosti musel vzdať, sa i na jeho Persone výrazne podpísala. Na priblíženie teda schopnosť Magiques umožňuje doslova urobiť z kúzelníckych trikov skutočnú mágiu. Vzhľadom na neuveriteľnú zručnosť Walkena v boji je však jasné, že do istej miery ovplyvňuje aj fyzické atribúty, obzvlášť rýchlosť a šikovnosť, keďže ako aj sám Magus hovorí:
"Na to, aby kúzelník z ilúzie urobil mágiu, mu rozhodne nestačí len inteligencia. Potrebuje v prvom rade nadľudskú zručnosť, ktorou prekoná zmysly každého jedného človeka."
Názov techniky: Comparution (fr. "objavenie sa")
Úroveň techniky: 1
Popis techniky: Vzhľadom na jej úroveň sa nepochybne jedná o veľmi jednoduchú techniku. Spočíva skrátka v tom, že si je Magus schopný odkladať prakticky neobmedzený počet vecí na miesto, kde by sa za normálnych okolností pochopiteľne nemohli zmestiť, a následne ich kedykoľvek vytiahnuť. Najčastejšie na to používa svoj klobúk alebo dlhý červený kabát.
Klady techniky: Bez ohľadu na to, koľko má pri sebe Magus vecí, ho ani rozmermi a ani váhovo absolútne nijak neobmedzujú a nezaťažujú.
Zápory techniky: Vzhľadom na to, že sa jedná o techniku úrovne 1, nemá žiadne zápory.
Zvláštne účinky: V čase, kedy sú predmety uložené na danom mieste, ktorým je najčastejšie už spomínaný klobúk či kabát, nie je možné akýmkoľvek spôsobom vycítiť ich prítomnosť, skoro ako keby ani neexistovali (pochopiteľne ale samozrejme len dovtedy, kým si ich odtiaľ nevytiahne).
Názov techniky: Disparition (fr. "zmiznutie")
Úroveň techniky: 2
Popis techniky: Táto technika spočíva v tom, že jej užívateľ doslova zmizne a objaví sa na inom mieste, neďaleko od toho pôvodného. Tak isto sa samozrejme jedná o magický trik prevedený do reality. Od teleportácie ako takej sa odlišuje tým, že sa Magus pred premiestnením musí niečim zakryť (najčastejšie za použitia kabátu alebo strán takzvanej "kúzelníckej knihy").
Klady techniky: Ako bolo už spomenuté, používať ju ako teleport je skutočne nemožné, preto slúži v prvom rade na prípadný únik a v tom je prakticky dokonalá.
Zápory techniky: Vzdialenosť, na ktorú sa užívateľ môže premiestniť, je obmedzená, preto si nemôže dovoliť zmiznúť napríklad niekde v Amerike a objaviť sa v Arktíde.
Zvláštne účinky: Po premiestnení Maga nemožno vycítiť a ani vystopovať, čo je zároveň aj jedným z najhlavnejších a najvýraznejších dôvodov, prečo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo chytiť ho.

Názov techniky: Emballage (fr. "balíčky kariet")
Úroveň techniky: 3
Popis techniky: Táto technika spočíva v ovládaní a využívaní špeciálnych kariet so špecifickými vlastnosťami. Nielen že sú neuveriteľne ostré, ale pri správnom použití majú obrovskú deštruktívnu silu a rýchlosť, pričom môžu dokonca i vybuchovať. Za ich pomoci rovnako tak dokáže aj vytvoriť svoju presnú kópiu, ktorá sa rozpadne pri akomkoľvek zásahu a slúži preto iba ako návnada. Karty je okrem iného možné využiť aj ako štít.
Klady techniky: Na manipuláciu s kartami sa Magus nepotrebuje nijak zvlášť sústrediť, keďže je jej schopný bezkontaktne, čiže telekineticky. Dokáže tak teda nepriateľa veľmi nepríjemne prekvapiť.
Zápory techniky: Vzhľadom na to, že sa jedná o tretiu úroveň, jej deštruktívna sila je obmedzená do takej miery, že za normálnych okolností nie je smrteľná a zabiť dokáže jedine vtedy, keď zasiahne nejaký životne dôležitý orgán, prípadne hlavu a hrdlo (podobne ako napríklad aj nože).
Zvláštne účinky: Karty sú výrazne ostré a nebezpečné iba v rukách Maga, čo je zároveň aj dôvod, prečo sa táto technika považuje tak isto za jeden z jeho mnohých kúzelníckych trikov.
Názov techniky: Invulnérabilité (fr. "nezraniteľnosť")
Úroveň techniky: 4
Popis techniky: Táto technika je pokladaná za prakticky dokonalú obranu. Spočíva jednoducho v tom, že behom jej používania na Maga nevplýva absolútne žiadny útok, ba čo viac, u niektorých techník ako napríklad "ohnivá guľa" alebo "streľba" ich dokáže aj obrátiť a poslať rovnakým smerom, odkiaľ k nemu prišli. Technika pochádza z magického triku, kedy sa kúzelník nechá pobodať mečmi bez toho, aby sa mu niečo stalo.
Klady techniky: Behom jej používania je Maga prakticky nemožné akýmkoľvek spôsobom ohroziť.
Zápory techniky: Narozdiel od ostatných, u tejto techniky platí, že behom jej používania nemôže Magus používať žiadne iné a už vôbec nie akýmkoľvek spôsobom útočiť. Musí si preto dávať extra veľký pozor na to, akým spôsobom zahajuje svoju ofenzívu.
Zvláštne účinky: Technika vplýva iba na Walkena a predmety, ktoré ovplyvniť chce, čo sa však nevzťahuje aj na živé osoby. S danými predmetmi navyše musí mať fyzický kontakt.

Názov techniky: Fusion (fr. "splynutie")
Úroveň techniky: 5
Popis techniky: Vzhľadom na to, že Magus dosiahol úrovne Dominus, je už schopný využívať aj piaty, najvyšší stupeň svojej schopnosti, ktorý mu umožňuje doslova splynúť so svojou Personou.
V takejto podobe ho však ešte nikdy nikto nevidel.
Klady techniky: Po splynutí s Personou sa účinky všetkých ostatných techník posilňujú a násobia, nehovoriac o fyzickej zdatnosti, a teda aj rýchlosti a sile, ktorá prerastá do smrtiacich rozmerov.
Zápory techniky: Techniku nie je možné využívať neobmedzene. Splynutie s Personou je i pre mnohých triedy Dominus náročné, čo je aj jedným z hlavných dôvodov, prečo sa skôr unavia. Magus sa v súvislosti s ňou vyjadroval pred svojim šéfom v tom zmysle, že ho rýchlo vyšťaví, preto ju plánuje používať iba vo veľmi výnimočných situáciách.
Zvláštne účinky: Útok, ktorý sa touto technikou posilňuje zo všetkých najviac, je Disparition. Magus po splynutí dokáže nechať zmiznúť, prípadne neskôr aj objaviť už nielen seba, ale aj mnohé iné, dokonca i omnoho väčšie objekty, čo je zároveň jediný spôsob, akým ju vôbec chce využívať.
avatar
Mr. Walken / Magus
Malum
Malum

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 26. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Magiques - Schopnosti a techniky Eclaira Walkena / Maga

Příspěvek pro Prince za Fri Mar 29, 2013 11:04 pm

Velmi pěkný ^^ Myslím, že studenti budou mít zkutečně hodně silného soupeře Smile

avatar
Prince
Ability Admin
Ability Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 23. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru