Persona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kantýna

3 posters

Goto down

Kantýna Empty Kantýna

Příspěvek pro King Wed Mar 27, 2013 3:28 am

Kantýna je místo kam se chodí studenti najíst.Podávají se zde různé chody z různých koutů světa.Je to kvůli tomu aby si studenti mohli dát jídlo ze svojí rodné země.Kuchaři vám vyhoví téměř v čemkoli ale pokud je naštvete nikdo neručí za to co nakonec dostanete na talíř.

Kantýna Cafeteria1
King
King
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 28. 10. 12

https://persona.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Em Phoenix Sat Apr 06, 2013 3:39 pm

Došlo mi, že jestli je tu nějaká kantýna, tak bude s největší pravděpodobností v hlavní budově, někde na ráně, takže přesně tam jsem zamířila jakmile jsme se vymotali z lesa. Najít kantýnu pak už nedalo moc práce, šla jsem po čuchu.

Hmm, dost dobrý, pokývala jsem hlavou uznale, když jsem tu prostornou místnost s parádním výhledem obhlídla. Bylo tu prázdno, což mi asi bylo víc po chuti než kdyby tu bylo narváno - trpěla jsem trochu fóbií z otevřených prostor plných lidí, nedělalo mi to dobře. Tamhle jsou tácy, ukázala jsem na stojan s příbory a vším příslušenstvím a hned jsem se k němu taky rozešla. Vzala jsem poprvé do ruky tác a zapřemýšlela, kolikrát to ještě udělám, než se zase vrátím domů. Teď je nám to ještě cizí, ale brzy už to budeme brát jako rutinu a nic na tom nebude. Možná. Pořád jsem uvažovala o možnosti odjezdu. Ale bála jsem se o tom uvažovat. Radši jsem tu myšlenku zaplašila a přesunula se k pultu, zpoza nějž se na mě usmívali dva dost zručně vypadající maníci.

Směle jsem je pozdravila - člověk může být vyděšený, ale přece jenom mám způsoby - a pak jsem si z denní nabídky pro dnešek vybrala kuřecí plátek s hranolkami, broskví a sýrem. Bylo to jedno z mých zamilovaných jídel a na fotce na tabuli to vypadalo dost dobře. A k mému nadšení na talíři pak taky.

K pití jsem si vyžádala jen trochu kohoutkové vody, dali mi ji, což bylo milé. Někde s tím mívali problém a já nerada utrácela za nesmyslně drahou balenou vodu. Posadila jsem se pak nejblíž k oknu, zády k jednomu ze sloupů, které podpíraly strop. Měla jsem prostě ráda chráněná záda.
Em Phoenix
Em Phoenix
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 142
Join date : 28. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Shaky Rokogu Sat Apr 06, 2013 3:49 pm

Došel jsem s ní až do kantýny. Vypadala velmi pěkně a čistě, což na mé tváři vyloudilo menší spokojený úsměv. Když mi řekla kde jsou tácky, šel jsem za ní a jeden jsem si vzal. Bylo zase osvěžující si připomenout jak chutná i jiné jídlo než o naší kuchařky a to jsem vždy uvítal. Koukl jsem se na denní nabídku a trošku jí proštudoval, až jsem konečně našel můj styl. Popokročil jsem k okénku kde právě byl smažený sýr s hranolkama a tatarkou a hned jsem si to vzal a usmál jsem se na dva přítomné pány. Ještě jsem poprosil o malou točenou kofolu a bylo to dokonalé. Né že to vypadalo famózně, ale i celé to prostředí jsem obdivoval. Sedl jsem si naproti Em a koukl jsem se z prosklené zdi. Tady je to fakt super. Byla to spíš věta pro sebe, ale i tak jí mohla slyšet. Moc jsem se sem netěšil, ale teď jsem byl jen rád. Nejdřív jsem se napil Kofoly a pak se koukl na to její jídlo. Co sis to dala? Usmál jsem se. Bylo mi to jídlo povědomé, nemohl jsem si vzpomenout.
Shaky Rokogu
Shaky Rokogu
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 358
Join date : 24. 03. 13
Location : Planeta Země ^^

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Em Phoenix Sat Apr 06, 2013 4:09 pm

Á, smažák. Pán je gurmán, usmála jsem se. Bylo to i moje oblíbené jídlo. Vypadá to, že hlady tu trpět nebudeme. Aspoň něco podotkla jsem. A když jsem viděla tu kofolu, musím přiznat, že mě to zahřálo na srdci. Chuť a vůně domova, pronesla jsem poeticky nad jeho sklenicí a bojovala s chutí dojít si pro ni taky. Já mám kuřecí stejk s broskví a sýrem. Moje oblíbený jídlo. Někde tomu říkávali Steak California. Což je docela příznačné, v Americe jsem sice nikdy nebyla, ale Kalifornie byla vždycky mou oblíbenou částí. Většina mých oblíbených kapel, co mě nejvíc ovlivnily, pochází z Anglie nebo právě z Kalifornie. Zakrojila jsem do broskve a seběhly se mi sliny. Dobrou chuť, popřála jsem.
Em Phoenix
Em Phoenix
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 142
Join date : 28. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Shaky Rokogu Sat Apr 06, 2013 4:34 pm

Ehe...Jojo, toto je právě jídlo které mám nejraději už od malička, smažááák. Zasmál jsem se a s rozzářenýma očima jsem na ten dlabanec koukl. Když se tak koukla na mou kofolu, tak jsem se do široka usmál, vzal jsem jí a natáhl jí na ní. Chceš? Mile jsem se na ní usmál. To že řekla že je to steak, bylo uspokojující. Já měl steak tady celkem rád a jednou za čas si ho i dávám, ale momentálně jsem měl chuť na smažáček. Jsem rád že víš co je dobrý. Zazubil jsem se na ní a rozkrojil jsem smažák. Krásně z něho vytékal tekutý sýr co se lepil na vydličku. Namotal jsem si ho protože se nechtěl od velkého kusu odtrhnout a dal jsem si menší kus do pusy (ten co jsem ukrojil). Následně jsem píchl i do hranolky s tatarkou, ale to už jsem sýr kousal v ústech a měl jsem ho skoro pozřený. Teprve pak jsem si dal do úst hranolku s tatarkou a spokojeně papal dál a dál. Takto jsem se zastavil u půlky sejru co mi zbýval a napil jsem se kofoly, samozřejmě jsem si před tím otřel pusu ubrouskem jak jsem to měl ve zvyku. Wow, dokonalá kuchyně, tady rozhodně neumřem hladem. Zakřenil jsem se na ní a na chvilku jsem si s jídlem odpočnul, aby mi pak nebylo nijak špatně, ale mé pauzy měly asi pouze 20 vteřinovou přestávku. Už jsem to měl skoro celé snězené, ale měl jsem ve zvyku vždy někomu ochutnat a neuvědomil jsem si že nejsem doma, ale i tak bych to asi udělal. Měl jasem tam poslední sousto. Dáš si? Nastavil jsem na ní vidličku kde byl sýr, spolu s dvouma hranolkama a tatarkou.
Shaky Rokogu
Shaky Rokogu
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 358
Join date : 24. 03. 13
Location : Planeta Země ^^

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Em Phoenix Sat Apr 06, 2013 5:08 pm

Um, dík, usmála jsem se nad nabídkou kofoly. Přiznávám, že pro ni mám obrovskou slabost, cukl mi koutek a jen trochu jsem si usrkla, jen tak na chuť. Tak, to by stačilo. Víš, že prý když při jídle piješ, narušuješ tím proces trávení? Nevím, co je na tom pravdy, ale je to zajímavá teorie, nadnesla jsem. Ne, díky, mám co dělat se svou porcí, ukázala jsem na svůj ještě nedojezený steak. Ale oceňuju nabídku, podotkla jsem upřímně. Musela jsem uznat, že mi to imponovalo. Málokdo by byl ochotný podělit se o poslední sousto svého oblíbeného jídla. To už muselo něco vypovídat o dotyčného charakteru. Tak - kdy máme další hodinu? Nezapsala jsem si to, povzdechla jsem si. Vůbec mi teď spousta věcí uniká, nějak nevnímám. Nerada bych to zase prošvihla. Na tu první jsem přišla pozdě. Ta madam padam sice nic neřekla, ale mám za to, že podruhé už by mi to tak snadno neprošlo. I když ať si na mě zkusí řvát, taky jí něco pěknýho povím, třeba něco o tom, jestli si nechce jít zaplavat, podotkla jsem jízlivě a nasoukala do sebe další hranolku.

Uf, končím. Bylo to dobrý, ale bylo toho moc, zafuněla jsem nad posledními zbytky hranolek a opřela se do židle. Měla jsem chuť povolit si knoflík u kalhot. Bylo to tak dobré, že jsem se neovládla a dala si přece jenom o trochu víc, než bych měla. Teda nevim, jak ty, ale já bych se docela natáhla, zafuněla jsem znovu. Koupat se asi už fakt nebudu, ale je hezky, možná bychom se mohli jít trochu osmažit na sluníčko, co ty na to? navrhla jsem. Plavky jsem u sebe neměla, ale nebude problém si pro ně doběhnout.
Em Phoenix
Em Phoenix
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 142
Join date : 28. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Shaky Rokogu Sat Apr 06, 2013 5:22 pm

Jo, já taky. Usmál jsem se na ní když odmítla sousto, jen jsem pokrčil rameny a dal jsem to do sebe. Uviděl jsem jak už nemůže, ani jsem se nedivil, ale byla stále štíhlá a to měla štěstí, tolik jídla a udržet si dobrou postavu taky něco znamenalo. Při její teorii jsem se lehce pousmál a povzdechl. Opravdu? V tom případě nurušuju proces už 18 let. Zasmál jsem se a dopil Kofolu do půlky. Jo zapomněl jsem ti odpovědět na otázku co jsi mi položila u kanceláře. Nevím jestli se něco platí nebo ne, ale moc bych to neřešil, přeci jen by nám to už řekli v úvodu. Usmál jsem se a Kofolu jsem po částech dopil. Hm? Jo někdy...eee...Asi až zase za pár dní, nevím, asi nám chtějí dát prostor aby jsme se tu porozhlédli a docela si toho cením. Když nejsi poslední dobou ve své kůži, tak relaxuj, to pomáhá vždy. Usmál jsem se na ní a taky se opřel o opěradlo židle. Když zmínila slunce, tak jsem se jen lehce pousmál. Já jsem nikdy nebyl ten typ co by se opaloval na sluníčku, to určitě ne, ale byla spousta dalších věcí co se dala dělat na pláži, jako je stavění hradu z písku a to mě dokonce i teď bavilo a tak jsem kývnul. Ok, zajdu si teda ještě znovu pro plavky a sejdeme se tedy na pláži. Usmál jsem se na ní. Tácek jsem dal na odložný prostor a talíř plus další věci jsem dal prostě tam kde měly být a šel jsem pro plavky a následně na pláž.

~Přesun~
Shaky Rokogu
Shaky Rokogu
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 358
Join date : 24. 03. 13
Location : Planeta Země ^^

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Em Phoenix Sat Apr 06, 2013 5:28 pm

Když ty taky nic neřešíš, povzdychla jsem si s hlavou opřenou o stůl. No, já se rozhodně nevzdám. Dřív nebo později se ředitel musí zastavit u sebe v kanclu. Nebo si odchytím nějakého profesora. Přece nemůžou být všichni tajemní jako Hrad v Karpatech, musí s námi mluvit a odpovědět na otázky. Tak fajn, kývla jsem, sejdem se za deset minut před hlavní budovou, navrhla jsem čas. Odložila jsem tác na stojan k tomu určený a vyrazila pro plavky a ručník.

(přesun)
Em Phoenix
Em Phoenix
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 142
Join date : 28. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Kantýna Empty Re: Kantýna

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru