Kolejní kuchyň

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Prince za Wed Apr 03, 2013 7:38 pm

Kolejní kuchyň slouží pro všechny ubytované studenty jako místo, kde je dost prostoru jak pro posezení se všemi u raní kávy, tak i k přípravě jídla, kdyby náhodou dostal někdo na něco chuť a nebo by si chtěl něco uvařit jen tak pro zábavu. Je to skutečně ideální místo pro posezení se všemi na koleji, jelikož v jednotlivých pokojích kuchyňky nenajdete.
Navíc, lednice se neustále doplňuje a můžete zde nalézt na výběr snad ze všeho, co vás napadne. Ať se to týče surovin k přípravě jídla a nebo vybavení kuchyně. Jen tak nadarmo tato škola není považována za jednu nejprestižnější na světě...


(Nože v kuchyni jsou keramické)Naposledy upravil Prince dne Mon Apr 08, 2013 9:24 pm, celkově upraveno 1 krát
avatar
Prince
Ability Admin
Ability Admin

Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 23. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Thu Apr 04, 2013 6:12 pm

Ze třídy jsem šel rovnou sem. Ne že bych měl přímo nějaký ten hlad ale měl jsem jednoduše na něco chuť. Po cestě jsem si vytáhl knihu do které jsem se začetl a jen mohl doufat že někoho nesejmu. Příběh mě natolik pohltil že jsem si ani neuvědomil že nejsou dobu stojímna místě a snažím se položit svojí tašku na židi která tam byla u stolku. Nejspíše bych byl terčem nějakých výčitek když by si někdo zjistil co je obsah knihy. Ne že by to nebylo slušné ale rozhodně co se vztahů týče to bylo trochu jinak než by člověk čekal. Snad proto mě to tak fascinovalo i když jsem si nebyl jistý jak takový vztah jednoho pohlavý může fungovat. Vlastně jsem o vztazích celkově věděl velký houby. Zarazil jsem se a koukl přes vrchní hranu knihy.Nikdo tu nebyl. POvzdychl jsem si a knihu schoval to tašky. Ihned jsem zamířil k lednici a koukl se co se tam vůbec nachází. Do oka mi okamžitě padla sklenice mléka a hermelín. Snad mě nikdo nezabije když si k tomu nevezmu pečivo. Projelo mi hlavou. Hermelín mi dost chutnal. Když jsem naléval mléko broukal jsem si podivnou melodii jedné posmutnělé písně kterou jsem často poslouchal. Bylo až zarážející co jeden jediný člověk dokázal vyjádřit několika málo notama.Kolik dobrého ale i zlého se tím dalo vykonat. Nakonec jsem se usadil ke stolku zády ke dveřím.Vytáhl jsem jinou knihu která se týkala jen čistě sci-fi a začetl se. Při tom jsem popíjel studené mléko a přikusoval hermelín.Skutečně mě nenapadlo že bych mohl vypadat jako nějaký cvok.Bylo mi jedno co si kdo pomyslí.Byla to moje volba. Avšak do čtení se mi hrnuly ony myšlenky jak na tom s učiteli jsou ostatní na škole.Jací vůbec jsou.A proč mi najednou ve třídě bylo tak divně? Nehledě na to že mi hlavou vrtalo to ráno kdy Mark cosi řekl. Nevěděl jsem proč ale stále jsem to měl v hlavě a nešlo to odsunout. Bylato jen legrace.Jen žert na můj účet.Tak proč jsem se v tu chvíli tam musel zarazit?
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Thu Apr 04, 2013 6:30 pm

Náhle někdo Jackovi zakryl oči. Ale tak jemně a klidně, že mu hned mohlo dojít, že mu nikdo nic nechce udělat, jen ten dotyčný měl chuť si zahrát takovou hru ohledně hádání.
"Kdo to..." Šeptl kdosi velmi tiše, že nešlo ani poznat, komu ten hlas patří. I když, možná trochu ano, ale přesto se ten dotyčný snažil, aby jej nešlo poznat.

Bylo to docela štěstí, že se nakonec Mark rozhodl zajít sem.
Nejprve byl hledat Jacka před budovu Arctos, kde na něj čekal. Ale když viděl, jak všichni studenti odchází a červenovlásek mezi nimi nebyl, bylo mu jasné, že už musel nejspíše odejít.
Ze začátku Mark nevěděl, kam by mohl jít, ale první, co ho napadlo, tak byla ubytovna. No a když se na ni tak vracel, dostal docela hlad a pokud měl hlad on, mohl mít hlad i někdo druhý, takže to nakonec byla více méně jak šťastná náhoda, tak i trochu logiky.
A pro vysvětlené toho, proč se rozhodl si takhle s Jackem pohrát... no... hned jak ho viděl, donutilo jej to trochu pousmát, že ho to skutečně našel a navíc, že tu byli samy. Navíc, jak tam tak seděl, nemohl prostě odolat, aby se k němu jen tak připlížil a zkusil, jestli jej vůbec pozná, když ho neuvidí.
Nikdy to sice nedělal, ale četl to v mnoha příbězích a knihách a většinou se lidi pak u toho smáli, takže proč to nakonec nezkusit ne?
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Thu Apr 04, 2013 6:46 pm

Seděl jsem dá na jednommístě a četl knihu.I když by se dalo říci že většinou jsem se hádal v duchu sámse sebou než abych se věnoval té spoustě písmen která tvořila slova,věty a souvětí.Znovu jsem se napil mléka a vyledal jednou rukou hermelín který jsem položil na stůl.Kdyby tu někdo byl musel by senejspíše smát protože sýr jsem rukou hledal dobrých pět minut než jsem odlepil oči od knihy abych zjistil že sýr ne na druhé straně než jsem hledal.
Dál jsem se pustil do čtení když v tom mi někdo zakryl oči.Musel jsem hádat kdo to je. Hlas mi byl malinko poědomí když se dotyčná osoba snažila zapřít a záměrně si měnila hlas abych to neměl tak snadné.Napadla mě prvně ta holka ze třídy aleten dotykmi nějak neseděl. Já ten dotyk znal. Velice jemný a místy trochu váhavý .To všechno jsem najendou ucítil.Moje jedna ruka položilaknihu a já jsem ruce zvedl a položil jej neznáméosobě na dlaně. Musel jsem mít dost zamyšlený výraz. Ruce se trochu posunuli na předloktí ale přei jen jsem nebyl tak ohebnej abych mohl pokračovat.
,,Hmmm" zamručel jsem. Už mi jasně svitlo. Žemi to nedošlo ihned. Ten dotyk jsem znal ze včerejšíh dne. Ze dne kdy se mě za celou dobu dotkli jen dva elementy.Mark,můj spolubydlící a kluk co mě dovedl dostat záhadnýmzpůsobem do tranzu.A následně na to kámen na který jsem měl vzpomínku stálenad okem. Ale kámen se mě nyní rozhodně nedotýkal. Najednou semi na tváři rozhostil úsměv.
,,Marku?" optal jsem se trochu nejistě. Nejsistota byla tentokrát fingovaná i když byl fakt že když mi položil ruce na oči prudce jsem s sebou trhnul.Nezlobil jsem se jen jsem se skutečně leknul.
,,Jo,jsi to ty.Ty se nezapřeš" posumál jsem se jakémalé dítěkteré něco vyhrálo v tombole. Snad mě to všechno těšilo ještě více díky tomu že jsem věděl že nikdo jiný v téhle místnosti není.Jedině že bych byl naprostohluchej.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Thu Apr 04, 2013 6:59 pm

Jack se lekl, když se ho Mark poprvé dotkl. Nedivil se mu. On by asi vyletěl z kůže. Byl, ale rád, že jej červenovlásek hned nepoznal, i když to asi nemělo dlouhého trvání.
Zvedl ruce, dotkl se jej. Mark začal být trochu nervozní, protože nikdy takhle u druhého člověka blízko nebyl, jen u svého otce. Bylo to zvláštní, opravdu zvláštní, ale... cítil se takhle dobře...
Jack začal svými rukami putovat výše, ale moc daleko se nedostal, jen kousek pod loket, bohužel...
Bohužel? Vážně Marka napadlo slovo bohužel? Ale proč? Z jakého důvodu? Nevěděl. Bylo to čím dál tím zvláštnější, ale přesto... přesto jej to těšilo a překvapivě, i více, než jen těšilo.
A pak to řekl, jeho jméno, trochu nejistě, ale přesto Mark věděl, že to ví jistě. Jeho další slova to jen potvrdila. Teď si s ním už jen hrál. Potěšilo jej, že ho poznal. ale zároveň, byl zklamaný, že prohrál, i když... měl smíšené pocity. Skutečně zvláštní. Jiným slovem to popsat prostě nešlo.
Nakonec tedy Mark své ruky dal dolů, ale stále zůstal stát za ním, jen ustoupil trochu do boku, aby se mohl naklonit a z pravé strany se bočně natočit hlavou k němu, aby mu mohl vidět do tváře. V té své takový vyčítavý a nechápavý výraz, ale v tom dobrém slova smyslu. Vypadal tak docela legračně, možná se dalo říci i roztomile.
"Jak to že si mě poznal?" Zeptal se tak na oko hraně nafoukle. Byla to jen ale jakási hra, forma zábavy. Konečně Mark totiž mohl vyzkoušet ty různé druhy konverzace a navazování hovoru, o kterých vždy četl, ale nikdy se sám k tomu neodvážil to vyzkoušet a nebo spíše, neměl příležitost. Teď to bylo ale jiné, vše bylo jiné...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Thu Apr 04, 2013 7:13 pm

Mark se zatvářil trochu uraženě zase na druhou stranu jsemmu to moc nežral.Tušil jsem že to na mě jenom hraje.ALe bylo to povzbuzující že jsem mohl takhle s někým blbnout.Bylo to příjemné a s ním jsem se prostě cítil dobře.O trochu lépe než jen dobře ale proč tomu tak bylo jsem stále nedovedl pochopit.Avšak na druhou stranu jsem to nijak neřešil.Když se mě zeptal jak jsem jej poznal začínal jsem přemýšlet o tom jestli mu mám skutečně říct pravdu nebo si vymyslet něco abych nebyl za magora.Doufal jsem ale že to pochopí protože jse mu skutečně nechtěl lhát
,,Jak? Ehm..jak to jenom říct..." nadhodil jsem a zamyslel se.Musel jsem najt vhodná slova protože bych byl skutečně nerad aby to pochopil nějak moc špatně.
,,Víš, nikdy mi moc lidí nepomáhalo.Ty jsi byl vlastně první.A ten dotek si prostě pamatuji." pokrčil jsem rameny.
,,To je to co tě prozradilo." usmál jsem se a koukal se kolem sebe.
,,A copak tě sem přivedlo?" zajímal jsem se a napil jsem se znovu mléka. Kde komu by to připadalo dětinské ale já mléko přímo miloval takže když jsem jej uviděl v lednici skutečně jsem nemohl odolat.
,,Pokud máš hlad tak ta lednice je těžce přeplněná" upozornil jsem jej s úsměvem.Konečky prstů jsem si přejel po té náplasti na hlavě protože to zranění mě trochu svědilo.Měl jsem v plánu tu náplast sundat ale je.ště jsem se k tomu fakticky neodstal
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Thu Apr 04, 2013 7:45 pm

Vypadalo to, že Jack přemýšlí, jak svá slova správně s formulovat, což i jeho následná chvilková nejistot ohledně jeho další věty jej docela prozradila. Nakonec se však přeci jen vymáčkl...
"Do-tek?" Od hláskoval trochu nejistě Mark, protože nevěděl, co si o tom má myslet a navíc si jaksi neuvědomoval, že by se ho někdy vůbec dotýkal. Pak mu to ale trklo.
Ten večer, kdy byl trochu naštvaný a kdy si Jack udělal to zranění, tak jej přeci ošetřoval. Tehdy se ho přeci dotýkal a to si asi nejspíše pamatoval. Ještě aby ne, když to bylo včera.

Mark se náhle jen tak usmál a jeho výraz značil to, že pochopil, jak to myslel. To už se však od Jacka zase odtáhl a než se nadál, seděl hned vedle něj, ale z druhé strany.
"Uhm... tak to jo..." Odpověděl opožděně s menším úsměvem, i když na jeho tváři byli znát stále podobné pocity, které měl ve třídě. Zdá se, že pobyt mezi ostatními spolužáky mu moc neprospíval.
"Ty..." Odpověděl jednoduše na jeho otázku, co jej sem přivedlo nebo nepřivedlo.
"Chtěl jsem za tebou dojít hned po skončení výuky, ale... u budovy tvojí třídy jsem tě nikde neviděl, tak jsem to prubnul a bylo to. Navíc jsem měl trochu hlad, takže..." Odpověděl, ale tentokrát se neusmál. Na tváři mu stále zůstával takový výraz jakoby... trochu nepřítomný, ale ne odtažitý, což bylo dobrý.
"Pak si něco dám. Zatím my stačíš ty..." Odpověděl tak nepřítomně na jeho otázku o jídle a ještě notnou chvíli hleděl tak zamyšleně z okna, než si uvědomil, co řekl.
No, bylo to spíše tak, že jej jaksi napadlo, že to, co řekl, by mohlo vyznít blbě a nebo Jacka naštvat. Nebo prostě jak to říci, vyznít to dobře. Měl totiž namysli, že stačí, že jej zde našel a může si s ním zase povídat, ale... způsobe, jakým to podal. No prostě si nebyl jistý, jestli neřekl něco špatného. O tomto věděl skutečně pramálo.
"Tedy... myslel jsem, že stačí, že jsem tu našel tebe..." A ke svým slovům dodal takový nejistý malý úsměv. Byla to sice docela dost opožděná oprava vzhledem k tomu, jak dlouho mu trvalo než si to uvědomil a jak dlouho vůbec promýšlel, jestli to, co řekl, nebylo špatné. Ale alespoň něco...
Jen doufal, že tím Jacka neurazil.
"Co čteš?" Pokusil se nakonec navázat na naprosto jiné téma. Téma, o kterém asi věděl nejvíce a taky jej v tomto ohledu nejvíce zajímalo. Jak pak by asi ne, když to byl rozený knihomol.
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Thu Apr 04, 2013 7:58 pm

Trochu mě překvapilo když mi oznámil že na mě čekal po hodině.Nejspíše jsem byl rychlejší a už dávno odešel.Nebo bylo snad možné abych byl natolik zabraný sám do sebe že bych si jej nevšiml? To mě začalo trochu trápit ale brzy jsem tento problém odsunul stranou stejně tak jako se odsouvá kousek papíru s poznámkami co uděla a nebo neudělat v nejbližší době.
Zatím mi stačíš ty. Ty slova která se ozvala se mi začala ozývat v uších.Překvapeně jsem se koukl na Marka.Přemýšlel jsem o tom jak by to mohl myslet.Tušil jsem že to nemyslel nějak špatně ale vyznělo to tak....rpstě jednoduše řečeno trochu jinak než to bylo myšleno.I tak mi to nevadilo.Jen jsem snad zůstal trochu zaražen.Pak se mi zdálo jako kdyby si to uvědomil a snažil se to nějak vysvětlit. Bylo to tak roztomilé že jsem se neubránil úsměvu.Trochu jsem se k němu naklonil a cvrnknul jej do čela.
,,Ale budeš jíst.I kdybych tě měl nakrmit." pronesl jsem přísně a on musel poznat že hádat se semnou o tomhle nemělo cenu. Kdo ví proč jsem na tom trval.Rozhodně jsem nechtěl aby jeho žaludek trpěl hlady jen proto že si to zrovna rozmyslel už z jakéhokoliv důvodu. Vstal jsem ze židle a otevřel lednici.
,,Ehm,malej dotaz.Co ty vůbec jíš? Je ti to jedno nebo máš nějaký speciální přání" optal jsem se a vytáhl opět láhev mléka abych si doplnil sklenici. Čekal jsem jeho odpověď a slova- nemám hlad- by u mě rozhodně nepochodila.Naplnil jsem sklenici a napil se. Jak jsem procházel kolem jablek jedno jsem si vzal a zakousl se do něj. než jsem však ukousnul jedno sousto zadíval jsem se na Marka.
,,Hmm?" to bylo jen znamení že by mi mohl říct co si dá k jídlu.Přeci jen jsem už stál takže jsem mu to mohl podat.Nyní jsem si uvědomoval že mě i baví jej pozorovat.Jeho reakce ale i to všechno ostatní. Připadal mi až rozomilí jak se někdy uměl zarazit.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Thu Apr 04, 2013 8:23 pm

Mark měl asi nakonec pravdu, když si myslel, že řekl něco špatného, jelikož ten zaražený Jackův výraz a docela i překvapený prostě nešel přehlédnout. Nakonec se však zdálo, že jej to i docela pobavilo, protože se usmál a náhle měl zase tu svou dobrou náladu. No, a nebo se smál Markovi, což bylo taky dosti pravděpodobné.
Stejně však nakonec tuto debatu nechali za sebou, i když podobnou ihned začali.

Když Jack zmínil, že bude jíst, i kdyby ho měl nakrmit, tak se Mark zatvářil tak jakoby otráveně a ten výraz mu i nadále zůstal, když červenovlásek následně vstal a vypadalo to, že to myslí vážně. Nehledě na to, že jeho slova dávali dost razantně znát, že odmluvy typu "Fakt nebudu jíst" neměli naprosto žádný význam.
Proto jej Mark nakonec ještě chvíli sledoval tím svým otráveným a jakoby i zamračeným výrazem, aby naznačil svůj hluboký nesouhlas a opovrhování ohledně toho, aby se s ním zacházelo jako z dítětem. Byl dospělý a mohlo jíst kdy chtěl a co chtěl!
Heh, toto je skutečně dětinské myšlení... Prolétlo Markovi hlavou.
Ještě se samozřejmě chtěl obhajovat věkem, ale... tady by asi moc také nepochodil. Jack vypadal, že je starší, než on a pokud to tak vypadalo, tak to tak i bylo.
Nakonec to tedy Mark i vzdal a s mírným povzdechnutím odpověděl.
"Uhm... piju hodně mléko... hlavně studené a k tomu..." na chvíli se zamyslel
"sušenky, nějaké sušenky bych si dal. Pokud tedy tady nějaký najdeš..." odpověděl už docela s úsměvem a ještě samozřejmě neopomenul dodat
"děkuji..." Pak se zase otočil zpátky a zadíval se na knihu, kterou si Jack nechal na stole.
Před tím na svou otázku ohledně toho, co to čte nedostal odpověď a tak se rozhodl, že mu jistě nebude vadit, když si v ní trochu prolistuje.
Chvíli na to Mark zjistil, že je to nějaký Sci-fi, když to prolétal očima. Překvapivě, tuto knihu nečetl, což to bylo dosti podivné. Ještě něco však Marka zaujalo. Byla to další kniha, ale schovaná v Jackově tašce a lezl z ní jen kousek.
Jo jistě, samozřejmě, že Mark vždycky byl ten, kterého by jako posledního napadlo hrabat se v něčí kabely ale, na knihy byl prostě... byl to prostě Mark a to vystihovalo vše. A co se týkalo knížek, byl to nehorázný šílenec. Kvůli knížkách by dokázal i vraždit. Stačilo by jen vidět někoho, jak nějakou pálí a je s ním ámen. Tedy, s tím dotyčným.
Proto nakonec ani nebylo moc velké překvapení, když ji Mark rychle z Jackovi tašky vytáhl a okamžitě si v ní začal listovat a pár řádků i pročítat. Byl prostě zvědavý, co jeho kamarád čte a jen doufal, že se kvůli tomu nebude zlobit (On by se zlobil, i když v případě Jacka, tam by si nemohl být jistý nikdo).
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Thu Apr 04, 2013 8:40 pm

Jen jsem přikývl a radostně hledal nějaké sušenky.Kdžy jsem tak byl otočený zády nevšiml jsem si že má tu druhou knihu v rukou.Sušenky jsem po nějaké chvíli našel a tak jsem na stůl před Marka postavil sklenici,mléko a sušenky. Bavilo mě se takhle o někoho starat i když jsem nemohl prvně přehlídnout ten jeho naštvaný výraz. Nedivil jsem se mu ale neměl mi říkat že měl hlad. Když jsem se otáčel že ještě něco vezmu hrklo ve mě znovu .Držel v rukou tu knihu která nebyla zrovna normální.
,,EHm...asi,bych tě měl upozornit že tohle není normální literatura" dodal jsem trochu rozpačitě. Nyní si o měmusel myslet že jsem naprostý idiot akdo ví co ještě. Ta kniha nebyla nic hrozného ale každý se díval na vztahy jinak.A mě nepřipadalo nic divného že by se mohla mít ráda holka s holkou nebo napak kluk s klukem.Někteří lidé byli prostě odlišní. Dokonce bych si dovolil tvrdit že to že tato kniha je u mě v tašce a já jí čtu ještě nic nedokazuje. ,,Prakticky se zabívá problematikou vztahů.Ať jsou jakékoliv...ovšem na vyšší úrovni" snažil jsem se vysvětlit ale měl jsem pocit že jak se začetl muselo mu to být jasné.
,,Zteplá ti mlíko" pronesl jsem téměř šeptem a šel po sobě sklenici umýt. Kdyžjsem stál u dřezu Mark seděl zamími zády takže nemohl vidět jak jsem pustil vodu a zavřel oči abych se mohl pořádně nadechnout. Nyní jsem se před ním cítil dost trapně.Měl jsem pocit že takovouhle četbu jsem měl nechat doma. V anglii a ne to tahat sem.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Thu Apr 04, 2013 8:53 pm

Mark byl tak zakoukaný do té knihy, že si ani neuvědomil, že Jack před něj postavil mléko a sušenky. Dokonce přeslechl i to jeho upozornění ohledně toho, že to není zrovna normální literatura. Když se totiž Mark zakoukal do knihy, ostatní svět kolem něj jakoby neexistoval. Podle jeho výrazu ve tváři to však nevypadalo na to, že by četl nějakou knihu, kterou vidí prvně, ale spíše, jakoby dočítal některou část, kterou kdysi dávno správně nepochopil a chtěl si ji přečíst jen znovu.
Nakonec jej ze začtení vytrhla až zmínka o teplém mléku.

Mark zvedl hlavu od knihy a otočil se dozadu na Jacka, který teď stál u dřezu a tvářil se dosti, napjatě a nervozně, i když Mark nevěděl proč.
Nakonec se však otočil zpátky a řekl něco, co jeho červenovlasého přítele mohlo assi dosti překvapit.
"Tuhle knihu jsem četl... zajímavé čtení. Ten kluk udělal dobře, když odešel od toho jeho bratra. Jinak by se neseznámil s tím druhým..." Vyznělo to tak normálně a nostalgicky. A ještě, když k tomu Mark pokrčil ty ramene a s klidem se zakousl do sušenky, dodal tomu naprostou korunku. Jakoby toto bylo něco naprosto normálního a on to četl deno denně, což sice pravda nebyla, ale pro Marka... pro Marka to taky nebylo nic neobvyklého a vždy to považoval za něco naprosto normálního a přirozeného, jako je například vztah holky a kluka a dosti razantně opovrhoval lidmi, co se na to dívali jinak, nedej bůh to odsuzovali.
To už však Mark pokračoval dál.
"No... a to sci-fi bych si rád pak půjčil. Ještě jsem to nečetl takže..." Obrátil se na Jacka s úsměvem a pokýval hlavou, aby si přisedl. Nechtěl u stolu sedět sám. Samozřejmě však neopomněl se pořádně napít studeného mléka a vzít si další sušenku. Tuto kombinaci prostě miloval. Ještě k tomu dobrá kniha načtení a bylo by to ideální. Ale číst, když tu někdo byl. To by nebylo nejlepší...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Thu Apr 04, 2013 9:00 pm

Oznámil mi že to četl a já byl překvapen.Tohle jsem nečekal.
,,Tak ne že mi vykecáš jaký je konec" zasmál jsem se.Neměl jsem rád když mi někdo prozradil konec knihy. Myslel jsem si že tohle by Mark nečetl ale jak zdálo uměl dost překvapit. Bylo to dokonce i příjemné překvapení ktereré předčilo moje očekávání.
,,Klidně ti to půjčím.ALe pozor.Na tuhle jsem citlivej" pronesl jsem naprosto vážně a pak se rozesmál.Myslel jsem to sice vážně ale ten ton v mém hlasu když jsem mu to oznamoval rozesmál dokonce i mě samotného.Byl jsem rád že Mark poslušně jí a tak svému žaludku a tělu dodává alespoň nějaké živiny.
,,Začínáš mě skutečně překvapovat" dodal jsem v klidu a už bez smíchu.Mámho asi čím dál raději.Projelomi hlavou.Tahlemyšlenka mě docela unitř hřála.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Thu Apr 04, 2013 9:39 pm

"Neboj..." Reagoval ihned Mark. Také neměl rád, když mu někdo prozradil konec něčeho, co ještě nedočetl. Člověk pak ztrácel ten moment překvapení. Proto se asi také nehodlal dále o této knížce bavit. Tedy, dokud to neměl alespoň Jack přečtený...
"Tak jo, díky..." Jak se zdálo, o změnu tématu se postaral už sám Jack a to tím, že Markovi nabídl, aby si tu sci-fi knihu půjčil. Než ji však Mark schoval, na něco si rozpomněl.
"Uhm a nemáš ji náhodou rozečtenou?" Uvědomil si totiž, že než přišel, tak ji Jack stále četl a rozhodně to nevypadalo, že by byl už na konci, takže... Sám nerad přerušoval rozečtenou knihu a začínal s nějakou další a nikomu jinému by to dělat také nechtěl. Mohl si ji přeci vypůjčit kdykoliv. Škole netrvá jen týden. A podle toho, jak to tu vypadalo, prázdniny budou asi také trávit zde, což to vlastně mluvilo samo za sebe. Pokud tedy nějaké prázdniny vůbec budou mít.
Pak však náhle Jack zmínil něco, co Marka trochu zarazilo, i když si možná tak trochu uvědomoval proč. Ale skutečně jen trochu.
"A proč?" Přišla mu do hlavy první otázka, jež jej napadla, která však ve vteřině byla doplněna ještě o něco;
"Kvůli té knize?" Nadhodil Mark to téma znovu, jelikož v tomhle smyslu mu skutečně nepřipadalo, že by to bylo něco nenormálního nebo špatného, takže dokonce neměl ani ten svůj syndrom mlčení nebo dosti výrazného třesu, z důvodu náhlé narůstající paniky.
"A sedneš si teda?" Neopomněl samozřejmě ještě znovu dodat, jelikož stále Jack stál u dřezu a on byl u stolu sám. Navíc, mohl si s ním dát také sušenky a mléko, i když měl už ten hermelín. Další Markovo velice oblíbené jídlo. Ale prostě... bylo dosti blbí si takhle povídat, když u stolu bylo místa dost...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Fri Apr 05, 2013 8:35 am

Zasmál jsem se.Bylo zvláštní že se takhle ptal.Přeci jen to nikdo nedělal.Nebo jsem se s tím zatím jen nesetkal.
,,Neboj jen jsem si opakoval jednu část. Tuhle mám přečtenou několikrát" porčil jsem rameny a sedl jsem si konečně vedle abych tu jen tak nepostával anechodil sem a tam. Vzal jsem si sušenku a namočil jí do své sklenice s mlékem. Hodil jsem jí do úst a spolkl.
,,No, tak trochu.Přeci jen neznám moc lidí co by literaturu tohoto typu četli" zasmál jsem se a napil se mléka které v sobě mělo jen pár droběčku sušenky kterou jsem tam ponořil.
,,Změňme téma. Co první hodina? Nový učitel.Povídej a přeháněj jsem zvědav" zakřenil jsem se a snad na mě bylo i vidět že mě to skutečně zajímalo. Chtěl jsem vědět jestli můj kamarád nebude mít například nějaké problémy nebo jestli tu není něco s čím bych mu mohl pomoci. Moje uřčitelka se mi zdála více než v pohodě.Tedy pokud jsem si zvykl na ty zapisy. Ten dnešní nebyl moc dlouhý ale já byl zvyklí něco psát takže mi to ani nepřipadalo nějak obtížné. Těšil jsem se že budeme i chodit ven na exkurze po přírodě nebo jak to učitelka říkala. Na první den to podle mě docela ušlo. Stále jsem sledoval Marka a trochu jsem se mu zahleděl do očí. Jen na chvilku aby to nevypadalo zase nějak divně ale když jsem do nich hleděl cítil jsem se tak neuvěřitelně uklidněný.Tak jako už dlouhou dobu ne. Aniž bych si to uvěomoval musel na mě mít Mark nějaký vliv.I když bych si to asi moc nepřizal.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Fri Apr 05, 2013 12:24 pm

"Dobře..." Přikývl s menším úsměvem Mark, když se k němu Jack konečně posadil. Byl rád, že mu tu knihu půjčil, jelikož on sám už neměl žádnou knihu, kterou by alespoň jednou nečetl. Vždy je však četl ještě několikrát, dokud si snad nepamatoval každou stránku nazpaměť a samozřejmě, co na ni v té dané knížce je. Nebylo ani divu, když to byl takový knihomol. Když člověk většinu svého života prosedí u knížek, přečte jich skutečně hodně.
Proto nakonec jen vypůjčenou knihu vzal a schoval ji do svého batohu. Ještě jednou Jackovi věnoval takové malinké děkovné pousmátí a tím tato záležitost bylo uzavřena...
"Uhm... mě to přišlo zajímavé..." Odpověděl tiše Mark a na rozdíl od Jacka se nezasmál. Ale ten mohl vědět, že neřekl nic špatného a nebo to není náznak toho, že by jej nějak urazil. Jen... Mark musel mít skutečně opravdový důvod se něčemu zasmát a nebo se jen tak usmát. Jeho usmívání se zasloužil Jack, ale nějaký větších smích, to je skutečně jen výjimečná situace, jako třeba to dnešní ráno.
Nakonec se však přeci jen změnilo téma, proto to bylo asi zbytečný dále rozebírat a možná i lepší. Tedy, alespoň pro tuto chvíli.
"No... máme docela dost přísného učitele, ale zdá se my férový. Nevím proč, ale líbí se my. Možná i proto, že nechtěl žádné představování před třídou a že si každého odkáže uklidnit, takže je dosti nepravděpodobné, aby na mě během hodiny někdo zíral. Hlavně, když nám toho dá trochu více..." Mark si trochu nejistě a zdálo se, že i trapně přitáhl svůj hrnek s mlékem blíže k sobě a vzal si další sušenku. Když ji však ukusoval, tak sklonil trochu více hlavu, aby mu vlasy napadali do tváře a nešlo mu do ní tolik vidět. Oči mu přes ně však jasně zářili.
"Učí především matematiku a logické uvažování a prostorové vnímání. Matematika mě baví a je to můj nejoblíbenější předmět, takže... a ten zbytek... to... to by neměl být problém..." Nechtěl zmiňovat důvod proč a šlo to docela znát. Nerad by totiž vypadal, jako že se vychloubá. Bylo samozřejmé, že toto měl zvládnutý díky lukostřelbě a vrhu nožů a navíc se mu tam i matika dosti hodila. Ale moc dobře si vzpomínal na Jackovu minulou reakci. Nerad by mu to dělal ještě horší.
Pro menší ukázku toho, co dnes počítali a co dostali na doma, jednou rukou Mark vytáhl svůj tablet a klepnutím jej zapnul. Na dotykovém displeji našel ty dané zápisy a přisunul tablet s vypočítanými i zadanými příklady k Jackovi.
Následně si znovu vzal jednu sušenku a pomalinku ji začal chroustat a po očku Jacka sledoval. Cítil se s ním dobře, možná dokonce i lépe, než když byl sám jen s knížkami. A to už bylo, co říci.
"A co ty...?" Neopomněl však nakonec ještě dodat...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Fri Apr 05, 2013 12:38 pm

Na jeho slova jsem jen přikyvoval hlavou.Nyní jsme se bavili jako dva normální kluci co jsou prostě kamarádi. Kdyby nás někdo pozoroval nejspíše by si i myslel že spolu kamarádíme kdo ví jak dlouho i když to tak nebylo.Markovo vyprávění o učiteli bylo působivé.Uvažoval jsem o tom jaký takový učitelmůže být. Na střední škole jsem pár přísných učitelů měl ale ti byli přísní tak akorát na mě a nebo na pár dalších kteří jim nepadli do oka.Ale podle toho co Mark říkal se mi zdálo že tenhle rozhodně žádné rozdíly nedělá.
,,Nom,naše učitelka je...jak to říct,ulítlá?" pousmál jsem se.
,,Vešla do třídy jako raketa.Nebo spíš skoro běžela. V ústech měla párátko a pořád si s ním hrála.Jinak,podle toho co jsme brali dneska bych o ní nemohl říct nic špatnýho. Máme jí na historii a přírodní vědy což bych měl docela hravě zvládnout." odpověděl jsem mu a pak si vzal další sušenku. ,,I když naštvat bych jí rozhodně nechtěl.Celou hodinu bylo naprostý ticho a všichni si dělali zápisky." dodal jsem a vytáhl svůj sešit který jsem otevřel a ukázal na jednu stranu.Přes celou stránku se táhnul text trochu úhledným písmem který měl sklon do prava. Avšak na té jedné stránce to nekončilo.Následovala další strana a ještě půlka. Nadpis celého textu byl Historie. Prakticky jen o tom co to historie je. KOukl jsem se na tablet a pozvedl jsem udiveně obočí. Dovedl jsem počítat to ano ale v nějaké té střední úrovni.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Fri Apr 05, 2013 12:52 pm

Mark se znovu tak malinko pousmál a byl rád, že Jack nerozebírá to, ohledně jeho spolužáků a tomu, že by se nezvládl ani představit. Proto si nakonec i Mark zase odhrnul z tváře vlasy, aby mu do ní šlo alespoň trochu lépe vidět.
"Uhm... ten náš vešel spíše tak rázně a ticho si vyjednal třísknutím desek o stůl. Chvíli jsem myslel, že je prorazí. Ale měl jsem takový pocit, že kdyby v tu chvíli někdo promluvil, prohodí ho oknem..." Vydedukoval tak zamyšleně Mark a představoval si Jackovu učitelku podle jeho popisu. Musela být taky dosti zajímavá a ty předměty, co učila. Ale, i tak byl Mark rád raději za to, co měl. Přeci jen, to co ten jejich učitel učil ho stejně bavilo nakonec více, takže... i když si ve škole moc často nevybíral. Ano, byl to tak trochu "šprt" no, jak se říká...
To už mu však Jack přistrčil poznámky v sešitu a Mark si je spíše tak zběžně prolétl, protože moc dobře věděl, že kdyby se trochu začetl, zase přestane vnímat.
"Pěkně píšeš..." Vydedukoval Mark s takovým zamyšleným výrazem.
"Zdá se, že máte asi taky dosti zajímavou učitelku. Podle toho, co nám ten náš řekl, tak u nás bude převládat teorie. Vlastně, praxe myslím ani nebude, takže po většinu času budeme celou hodinu psát, ale mě to nevadí. Je to tak pro mě lepší..." Po objasnil mu ještě jejich studijní situaci a jaký postoj k tomu zaujímá. Což pokud Jack Marka trochu už znal, bylo mu jasné, že toto je pro něj ideální způsob studia.
Když si však Jack prohlížel ty příklady, nemohl si Mark nepovšimnout toho drobného povytáhnutí obočí.
"Uhm... to bylo ještě docela lehký. Víš... při házení se ti docela matiky i hodí víš?" A jak jinak, samozřejmě narážel na to, co mu ukazoval na lodi a co pak vyděl možná i v lese.
"Už tam jsem ti to vysvětloval z hlediska matematiky. Ale naštěstí, pro začátky stačí matika i ze základní školy..." Příjemně a klidně se na něj usmál a doufal, že mu tím dodá trochu sebedůvěry a klidu. Skutečně Mark chtěl Jackovi v tomto ohledu pomoci, i když nikdy nečekal, že by někdo vůbec chtěl. Ale když už ta situace nastala, nemínil ji náš šedovlásek promarnit.
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Fri Apr 05, 2013 1:18 pm

,,No, to mi se občas i projdeme po ostrově. " dodal jsem a usmál se.
,,Přeci jen by mi asi hráblo.Potřebuju vzduch.Občas ." přiznal jsem se.I když jsem většinu času trávil zalezlej i já potřeboval občas jít ven a prostě se projít.Když mi dával pojednání o matematice jen jsem přikývl hlavou.
,,Tohle bych ještě doveld pochopit ale trochu mě děsí co se budete učit potom" dodal jsem abych mu dal najevo že matika není moje silná stránka.
Když řekl že píšu pěkně trochu jsem se podivil.Tenhle kluk dovedl pochválit snad všechno a mě to stále udivovalo.Bylo to prostě něco co mě dokázalo zarazit.
,,Ehm...díky" vypadlo ze mě Napil jsem se mlíka.Pak jsem už nic neříkal.Čekal jsemjestli Marka nenapadne nějaké další témao čem se bavit.Rozhodně jsem to nechtěl zabalit a jít pryč protože jsem byl rád v jeho přítomnosti. Jen jsem i doufal že se tu zase někdo neobjeví protože bylo přímo roztomilé jak Mark dokázal být sám sebou.Tedy pokud v jeho blízkosti nebylo nějak moc lidí.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Fri Apr 05, 2013 1:32 pm

"Tak to máte fajn. Ale mě stačí, když se projdu někdy po vyučování. Alespoň můžu mít trochu soukromí..." Odpověděl s menším úsměvem Mark. Spíše však bylo pravda, že on zrovna venku moc času netrávil. Od té doby, co se však začal věnovat některým sportům, i když s většinou přestal a zbyl mu jen jeden, trávil venku víc času, než by kdo řekl. Nikdy jste jej však neviděli, že by ho někdo doprovázel. Byl to skutečně, jak se říká, vlk samotář, což to k jeho třídě bylo docela trefné přirovnání.
"Uhm... no, předpokládám, že to budou fonetické rovnice a vzhledem k prostorovému vnímání, tak asi různé hyperboly, paraboly, parasygmaty a tak podobně, takže to bych snad měl zvládat v pohodě..." Uzavřel tuto matematickou záležitost trošku po jeho způsobu, i když si možná moc neuvědomoval, že někdo mu nemusí rozumět ani slovo. Což to by se mu nestávalo poprvé...
"A není zač..." Neopomněl samozřejmě ještě dodat s menším úsměvem, když mu Jack trochu překvapeně poděkoval, za pochválení jeho písma.
Byla to pravda, že psal hezky, takže nebylo vlastně ani co řešit.
Ihned na to se však tak zvláštně Mark zamyslel a vypadalo to, že nad něčím dosti usilovně přemýšlí. Napadalo jej totiž několik situací, kdy se spolu bavili a kdy narazili na jisté téma, ve kterém byl Mark absolutní amatér, ale docela by ho zajímalo, jak na tom jeho protějšek, tedy Jack. No... a tím samozřejmě byli dívky a vztahové záležitosti ohledně nich.
Bohužel, v tomto byl skutečně Mark více, jak pod průměrem a i když věděl, že Jacka asi taky nikdo neměl moc v oblibě, předpokládal, že jen přeci mohl mít někdy nějaký výsledek, vzhledem k tomu jak vypadal a jak se dokázal přetvařovat. U Marka to však bylo jiné...
Na Marka stejně jako kluci, hleděli i dívky, protože jej považovali za někoho... někoho, s kým by se neměli stýkat. Jako by to byl bůhví jaký kriminálník a i když romantický příběhů Mark přečetl více, jak dost... byl v tomto naprostý trouba. A už delší dobu jej tato otázka tížila a potřeboval si o tom s někým alespoň trochu promluvit. Byl zvědavý na Jacka a zároveň, se bál to zmínit. Ale teď mu to připadalo jako naprosto vhodná příležitost...
"Měl jsi někdy nějakou dívku?" To byla ta věta, co nakonec z Marka vypadla, načež si ihned začal hrát s jednou sušenkou a trochu provinile hleděl do stolu. Byl zvědavý, ale jak už se řeklo, nebylo nejednoduší u něj jako první nadhodit toto téma...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Fri Apr 05, 2013 1:46 pm

Zamyslel jsem se nad jeho otázkou.Kdyby to byl někdo jiný dal bychmu rychlou a jasnou odpověď kterou jsem užíval abych nějakýmzůsobemsplynul s davem.Všechny holky by se totiž strašně divily. S mímvzhledem by sei předpokládalo že se vstahy s holkama nebudu mít problém ale já byl zase rád že s nimi nemusel nic mít.Ke všemu si ode mě držely odstup takže jsem byl nadmíru spokojen.
,,Jo jasně....spousty....nebo to aspoň tvrdím všem ostatním. Ale popravdě? Jednou to vypadalo nadějně ale ...cosi se stalo a od té doby nic. A upřímně? Ani mi to moc nevadí.Jemi to jedno." pokrčil jsem rameny. POdíval jsem se na Marka který vypadal dost zamyšleně.Jako kdyby jej něco trápilo. ,,Dalo by se říct že jsem neandrtálec. Teda tak to jedna holka omě řekla když jsemjí oznámil že nikam nejdu."pokrčil jsem rameny znovu.Skutečně mi to nevadilo i když mě to občasně mrzelo.Ale když jsem na tom byl nejhůře vzal jsem knihu a začetl se do ní.Knihy bylymím dalším světem.Světemkde jsem mohl být někdo.Někdo kdo by někoho zajímal. Byl pro někoho důležitý
,,Pročpak se ptáš?" koukl jsem na něj a čekal až zvedne pohled abych mohlopětovně nahlédout do jeho očí. Trochu jsem si začal uvědomovat že se mi ty jeho oči dost líbí.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Fri Apr 05, 2013 2:04 pm

Mark zamyšleně poslouchal a celou dobu si nepřestával hrát se sušenkou. Jakoby chtěl odvést pozornost právě na ni a ne na sebe.
"Aha..." Odpověděl znova tak zamyšleně, když mu nakonec Jack odpověděl.
Bylo to zvláštní, ale jeho odpověď Marka dosti překvapila. U něj zrovna předpokládal, že by s takovou věcí neměl mít vůbec problém, i když byla pravda, že jej skutečně natolik neznal, aby to mohl tvrdit naprosto jistě.
Zároveň jej však tento fakt docela potěšil a vlastně ani nevěděl proč. Možná jednom důvodem bylo i to, že alespoň někdo na tom byl trochu podobně jako on sám. Ten druhý důvod však ještě jaksi nedokázal rozeznat a pro tuto chvíli se o to ani nesnažil pokoušet.

Mark na chvíli svůj pohled zvedl a pohlédl Jackovi do očí. Chtěl se přesvědčit, že mu toto téma nevadí a že neřekl nic špatného a také... chtěl ty jeho oči, alespoň na chvíli vidět. Jen tak prostě. Modrá barva začínala být u něj čím dál tím více oblíbenější a oblíbenější. Že by to mohlo být i tím, že Jack měl modré oči? To Mark skutečně nevěděl. Více méně to však bylo jedno.
Nakonec však svůj pohled znovu sklopil. Ještě před tím, než se odvážil také odpovědět.
"No...pro...protože... já.... já nikdy žádnou dívku neměl a ani vlastně... nikdy žádná o mě ani nestála. Jen... nevěděl jsem koho se na to zeptat. Vždy jsem o tom četl spousty romantický příběhů, ale sám jsem nikdy nic takového nezažil a.... myslím, že bych ani nedokázal poznat, kdyby něco takového jako... náklonost, láska nebo prostě něco jiného, přišlo. Byl... byl jsem prostě zvědavý, jak... jak je to třeba u někoho jiného..." Dokončil své objasnění a bylo to asi to nejdelší, co kdy naráz Mark řekl. Skutečně to vypadalo, že nad tímto tématem uvažoval více , než jen pár hodin a asi ho to i docela trápilo. On byl však rád, že to alespoň konečně někomu řekl, což u něj ale vyvolalo i drobnější začervenání a to bylo snad podobný zázrak, jako sníh v létě. Tedy, alespoň když jste si vzali ten jeho stále takový nabručený výraz, takže červenou barvu jste si v jeho obličeji dokázali jen těžko představit. Ale zdá se, že i on to uměl...
"Ale myslím, že u tebe udělali holky velkou chybu, když se o tebe nezajímali..." Tento dodatek Mark spíše šeptl, snad aby to nikdo nedokázal slyšet, ale... ticho zde bylo dosti velké, aby to Jack mohl zaslechnout.
Jen jak to však Mark dořekl, tak se prostě postavil a svou tvář odvrátil, aby mu do ní už nešlo vidět a Jack nerozpoznal ještě více, jak byl v tuto chvíli Mark v rozpacích. Sám totiž ani nevěděl, co tou větou myslel a byl z toho teď docela dost vykolejený, takže... raději se jal zajít pro další mléko, jelikož oba chlapci už v hrnkách nic neměli. Alespoň, že se na něco mohl vymluvit, i když jeho reakce byla až příliš průhledná, když si to člověk přirovnal k tomu, co bylo řečeno.
To už však byl Mark u ledničky a vytahoval z ní mléko. Stále byl však natočený tak dobře, že mu vlasy tvář zakrývali a pro tuto chvíli nešli zahlédnout ani jeho oči. Což bylo i možná lepší, vzhledem k tomu, jak mu doslova srdce bušilo jako o závod a krev se mu hrnula do tváře více, než by si přál...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Fri Apr 05, 2013 3:12 pm

Připadalo mi to zvláštní.Markmi nepřipadal jako někdo by mě měl mít nozi o děvčata.Byl tak milíý,tak roztomile stydlivý a už vůbec nevypadal špatně. Tak se to alespoň jevilo jemu. Důvod přo mě holky nechtěli jsem chápal dost dobře.Ale u něj ne a ne to pochopit.Kdybych byl já holka tak bych prostě bojoval.I proti tomu jeho strachu s lidmi. Když jsem si stále v duchu opakoval co všechno je na Markovi skvělé a jedinečné uvědomoval jsem si že nadtímhle témate přemýšlím nějak moc důkladně. Tak jako kdybych tím něco zamýšlel.Prvně by mi to přišlo jako blbost ale čím více času jsem s tímhle klukem trávil tím více jsem si uvědomoval že si musím dávat pozor na to co říkám. Když pronesl to že nechápe proč mám problém s holkama já pokrčil jsem rameny jako kdybych neměl tušení.Ta věta že dělají chybu nebo udělalymě skutečně moc potěšila a něco jako kdyby ve mě poskočilo. Mark se najednou zvedl a šel k lednici.CHápal jsem že mléko ve sklenicích nám došlo ale to jak rychle a trochu nervozně vstal mi vnuklo malé ale pochybné myšlenky.
,,Myslím že stejnou chybu dělaly u tebe.Mladej,hezkej i vtipnej.CO víc by si mohly přát" pronesl jsem ale neuvědomil jsem si snad nějakého lehkého podtónu.Uvědomil jsem si to až po tomco jsem to řekl a koukl se na Marka trochu rozpačitě.
,,Asti to neochopím" pokrčil jsem rameny. Skutečně to bylo tak jak jsem říkal.Nechápal jsem to jak se někomu jako on mohly děvčata vyhýbat a stranit se jej. I já s tím začínal mít solidní problémy.
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Fri Apr 05, 2013 3:54 pm

Mark měl zrovna otevřenou lednici a skláněl se pro mléko, když se Jack znovu ozval, takže ani nebylo divu, co ta věta způsobila.
Jen jak ji totiž červenovlásek dořekl, tak sebou Mark tak prudce trhl, že si dal hlavou o horní stranu ledničky, jen to zadunělo.
"Au..." Sykl rozpačitě a stále držíc si hlavu, vyndal mléko z ledničky a rychle ji zavřel.
Byla to docela tvrdá rána, ale naštěstí si Mark nic neudělal, takže když potom přišel ke stolu a oběma nalil do hrnku znovu mléko, tak se jen tak rozpačitě pokusil na Jacka pousmát a dodal.
"Uhm... nedával... jsem si... ehm... pozor..." Vyšlo z něj tak sekavě, načež se otočil a šel mléko znovu odnést.
Mark nebyl div rudý jako rajče a ta věta mu stále zněla v hlavě. Nebyl vůbec zvyklý, že by mu někdo něco takového říkal a zrovna ještě v tomto smyslu, takže. Skutečně jej to rozhodilo.
"Přeháníš..." Šeptl ještě na polovině cesty k ledničce a spíše tak sám k sobě dodal.
"a se strachem k lidem..." Bylo to fakt zajímavé, jak jej jen pouhé podobné téma dokázalo natolik rozházet, že by jste v současné době u něj asi těžko hledali něco podobného jako zlý nebo vážný výraz. Bylo to až komické.

Mezitím, co Mark byl pryč a šel uklidit mléko a očividně to i trochu zdržoval, aby se mohl alespoň o něco více uklidnit, si Mark mohl všimnout, že hned vedle souboru z Markovi první hodiny byl ještě jeden a jeho název byl dosti zajímavý.


Sociální fobie - Co to je? Jak ji rozeznat? Co sebou přináší a jak velkým problémem umí být?

Vypadalo to, že o toto téma se Mark dosti zajímal a podle umístění a posledního otevření souboru, byl asi i tento článek dosti často používaný.
A kdyby to Jack jen tak už ze zvědavosti otevřel, našel by tam tento hned první odstavec a pár dalších;


Článek:
Sociální fobie (též sociální strach, nepřesně sociální úzkost; zkratka SF) je druh úzkostné poruchy zařazené do Diagnostického a statického manuálu mentálních poruch.[1] Lidé trpící sociální fobií, mají značnou míru sociální úzkosti, která jim působí jak tělesné tak emocionální problémy při podstupování řady sociálních situací jako je styk s lidmi, telefonování, jedení či psaní na veřejnosti apod. Sociální fobici si tuto iracionalitu uvědomují, avšak výše uvedené problémy a někdy též negativní, sebeznehodnocující myšlenky, které se jim honí hlavou jim nedovolují tyto jinak běžné situace podstupovat. To vede postupně k jejich izolaci ve společnosti a k rozvoji doprovodných negativních jevů, jako je malé sebevědomí, stress, zneužívání návykových látek a někdy též až k sebevraždám.
Po delším časovém období – asi 25 letech – může dojít k adaptaci, tedy ztráně sociální fobie přizpůsobením se běžnému životu. Sociální fobici jsou též často považováni za introverty, a sociální fobie za stav za nadměrnou úzkost na kterou neexistuje profundovaný „lék“. Je pravdou, že byla sociální fobie opravdu po dlouhá léta v akademické sféře opomíjena a její výzkum včetně zkoumání léčebných technik se začal rozvíjet až v 80. letech 20. století. Dnes se lehčí sociální fobie léčí psychoterapií (nejčastějí (skupinovou) kognitivně-behaviorální terapií, která zaznamenává největší úspěchy), nebo v těžších případech psychofarmaky či kombinací psychofarmak a psychoterapie.
Literatura uvádí výskyt 3–13 % v rozvinuté populaci. Evoluční příčiny ani důvody vzniku u určitého jedince nejsou přesně známy. Předpokládá se vliv genů, ale i vnějšího okolí. Nejvíce sociálních fobiků se objevuje mezi 14 a 20 rokem života. Zde se tedy předpokládá nepřekonání ostychu, který vzniká v pubertě. Dalšími důvody mohou být nezvládnutá interpersonální traumata, chybějící vzory sociálního chování v rodině, či dlouhodobá izolace (např. v případě dlouhodobé nemoci).
Na morfologické a biochemické úrovni, je pak známo, že nízké sebevědomí (které je úzce spjato se sociální fobií) vzniká snížením hladiny serotoninu a dopaminu. Jsou to neurotransmitery, které navozují pocit bezpečí a spokojenosti se sebou samým. Narůstá hladina noradrenalinu, přenašeče poplašných informací. Vyvíjená psychofarmaka se pak snaží tyto neurotransmitery vyvažovat.


Projevy navenek

Sociální fobie se navenek projevuje ve dvou rovinách. V rovině psychologické, respektive sociální a v rovině fyzické (jak člověk vypadá). Sociální rovina zahrnuje vyhýbání se sociálním situacím.[2] Mezi tyto sociální situace patří styk s lidmi,[1] seznámení se s druhou osobou, setkání s autoritou, projevení názoru ve skupině osob, telefonování, přijímání návštěv, práce, studium, jedení a psaní před druhými, přednášení, mluvení na veřejnosti apod.[3]
Fyzická rovina se projevuje červenáním, třesem rukou a při těžších formách dochází ke zhroucení – jako důsledek panické ataky.[1] Tyto fyzické projevy se objevují tehdy, jsou-li osoby trpící sociální fobií nuceni tyto, pro ně tak nepříjemné situace podstupovat (např. zaměstnavatelem, rodiči, tlakem okolí). Sami, pokud mohou, se jim spíše vyhýbají. Sociální fobie je pak jednou z příčin záškoláctví.[4] Studie také potvrzují, že lidé trpící sociální fobií, mají v průměru nižší příjmy, než ostatní populace

Článek pokračoval dál, ale toto byli hlavní části, které byli zvýrazněné a také nejvíce asi zajímavé.
Bylo zvláštní, jak náhle něco někomu mohlo dojít, a dokonce i to, proč Mark ze začátku působil jako nějaký výrostek, s kterým by bylo nejlepší se nestýkat. To asi byl nejspíše jakýsi jeho obraný reflex, aby se o něj nikdo nezajímal a on nemusel svůj strach překonávat, i když by možná někde v hloubi své duše chtěl.
Co však bylo podstatnější informací pro Jacka bylo to, že mezi problém patřilo i seznamování se s druhou osobou. Jak si však červenovlásek mohl uvědomit, to vzhledem k němu zvládl docela dobře a to byl i důvod k zamyšlení, proč vlastně? A proč zrovna on? Zároveň však mohl cítit, že přeci na Marka v tomto ohledu dokázal alespoň nějak působit a že už to, že se s ním spřátelil, byl úspěch. Alespoň pro našeho šedovláska dosti veliký na to, v jaké fázi jeho sociální fobie byla, protože teď už nebylo pochyb, že právě to Mark měl...
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Jack Evans za Fri Apr 05, 2013 4:25 pm

Koukal jsem na Marka a jen nesouhlasne kroutil hlavou. Proc si myslel ze prehanim jsem nechapal. Kdyby to bylo mozne snad bych mu to chtel nejak dokazat ale nechtel jsem jej nejak rozrusit. Navic jsem si poradne nebyl moc jisty sam sebou. " Nepřeháním. Myslím to naprosto vážně. " ohradil jsem se ale nemohl jsem si nevsimnout jak se Mark začal chovat podivně. Sklopil jsem pohled a povzdychl si. "Promiň. Asi bych měl přestat mluvit. " omluvil jsem se mu. Nechtěl jsem vzít svá slova zpět ale tohle jsem asi přehnal. Nakoukl jsem se do souboru což mě vedlo je skutečnému zamyšlení. I tak jsem si rikal že mám štěstí že jej znám. A že jsme kamaradi. I když jsem se teď nemohl vyznat sám v sobě. ( píšu z mobilu tak žádná sláva :-D )
avatar
Jack Evans
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 162
Join date : 27. 03. 13
Age : 25
Location : Pegasus

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Mark Eric Caught za Fri Apr 05, 2013 5:36 pm

(V pořádku xD)

Mark uklidnil mléko zpátky do lednice, ale zůstal u ní ještě nějakou chvíli stát, i když už byla zavřená.
Ten svůj protest bral vážně z toho důvodu, že na něco takového prostě nebyl zvyklí. Nepřipadal si nějak výjimečný a ani podobný tomu, co popsal Jack. Bylo to zvláštní od někoho slyšet. A stále mu vrtalo v hlavě, jak si Jack vůbec mohl myslet, že by on mohl být vtipný. Vždyť to byla hloupost. Nedokázal se s lidmi ani pořádně bavit, natož aby je dokázal rozesmát, i když... čím více trávil času s Jackem, tím více si začal uvědomovat, že v jeho přítomnosti dokáže být sám sebou a možná i něco více. Nepopírat tak sám sebe, nehrát si na něco jiného, neodhánět ho. Ale stačilo, aby se k nim připletla nějaká druhá osoba a vše, vše bylo prostě rázem pryč, jako by do něj uhodil blesk. Nechápal to a nechápal, co se to ksakru děje, nehledě na to, že byl dost inteligentní a sečtělý, aby i když lásku a nebo vztah nikdy nepoznal, si začal uvědomovat, že dva kamarádi se takhle k sobě nechovají.
Ano, samozřejmě, povídali si, pomáhali si, byli na sebe hodní, ale když četl ty různé příběhy, žádné z jiných přátelství neprobíhalo tak, jak probíhalo to jejich, žádné.
Toto by totiž Mark přirovnal k něčemu naprosto jinému, k něčemu, co četl v té knížce, kterou zrovna četl teď i Jack , k tomu, co sám Jackovi přiznal, že nikdy neprožil, protože k tomu neměl ani příležitost, i když to mohl být pouhý výplod jeho fantazie. Přeci jen, když si to tak člověk přebral, když Mark nikdy v životě nic takového nepoznal, jak to mohl hodnotit jen a pouze podle toho, co četl? Jak si mohl být s jistotou jistý, že si to jen neidealizuje a ve skutečnosti necítí něco naprosto jiného? To prostě nešlo! A nebo ano? Kdo to měl sakra vědět, když ne on sám? Bylo to tak složitý...
"Nemáš se za co omlouvat..." Ozval se nakonec přeci Mark po delším mlčením, než bylo vhodné.
"Jen... nejsem zvyklý... nebo... spíše... jsi první, kdo my to řeklo..." Vyšlo z něj nakonec, načež se přeci jen odvážil odvrátit od lednice a pomalu přejít zase ke stolu, kde Jack seděl.
Vypadal teď mnohem utrápeněji a smutněji, což Marka dost mrzelo. Byl raději, když se usmíval. Ten zamračený zamyšlený výraz mu skutečně moc neseděl.
A to byl asi nakonec hlavní fakt toho, proč se Mark takto rozhodl a místo toho, aby se stále zaplétal ve svých myšlenkách a naprosto nechápal, jestli to co prožívá je něco normálního a nebo něco více, hodlal to prostě risknout a alespoň jednou za svůj život se tolik... nebát...
Jen tak se sklonil trochu k Jackovi a zahleděl se mu přímo do očí. Chtěl, aby upoutal jeho pozornost a na chvíli se zaměřil jen a jen na něj...
"Víš, jak si my přitom ošetřování řekl, že nevíš, jak s my odvděčit, jelikož pouhé díky stačit prý nebude?" Šeptl tiše a stále mu hleděl do očí...
"A já ti řekl, že až na něco přijdu, tak si to vyberu?" Položil další tichou otázku a tentokrát se malinko pousmál.
"Tak už jsem na něco přišel..." A jeho hlas se ještě více ztišil, jestli to bylo vůbec možné.
"Takže... odvděčíš se my tak, že se mě nebudeš vyptávat a ani se to pokoušet řešit, pokud na to nenavážu já sám, ohledně té věci, co teď udělám..." To byl Markův požadavek a také vyjádření vděčnosti od Jacka, kterou mu slíbil, než se ještě více naklonil a tak letmo jej políbil. Skutečně jen letmo, jako by se jejich rty o sebe jen otřeli.
Následně se rychle odvrátil, schmátl svůj tablet i svůj batoh a než se kdo nadál, zmizel jako pár nad hrncem. Už zase nechal Jacka sám, ale asi nejspíše s více myšlenkami na přemýšlení, než by kdo vůbec mohl tušit. Samotný Mark toho v sobě teď měl také více, než by si vůbec přál a potom co teď udělal, nemohl prostě zůstat v jedné místnosti s ním, nemohl. Musel být alespoň chvíli sám, urovnat si myšlenky, zjisti, co se to vlastně stalo nebo co to vlastně udělal. Jen, ale doufal, že Jack dodrží to, co mu Marek a že takhle se mu odvděčí. On sám se totiž s tím musel trochu srovnat a kdyby na něj Jack naléhal, bylo by to jen ještě horší. Bylo teď totiž jasné, že po tomto se jeho fobie ozve ještě více, než kdy před tím. Chtělo to prostě klid a nebo naprosto jiné... myšlenky...
Ale je málo věcí, které vás po tomto dokážou přivést na něco naprosto jiného. To my věřte...


-Přesun-
avatar
Mark Eric Caught
Novitius
Novitius

Poèet pøíspìvkù : 102
Join date : 27. 03. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolejní kuchyň

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru